UUTISET
Tähtien Twitter-osoitteita julki
Julkaistu 03.10.2009 06:06 | Päivitetty 02.10.2009 12:12
sielua
Kirjoittanut:

Viihdejulkaisu Extra on erikoistunut kaivamaan tietoa Hollywoodin julkimoista. Tällä kertaa tietoa etsittiin tähtien Twitter-osoitteista. Extra onkin julkaissut kotisivuillaan kasan osoitteita, joista me julkaisemme elokuvamaailman osaston.

Kuten listasta voi päätellä, niin maailmanluokan tähdet eivät juurikaan viitsi nähdä vaivaa keksiäkseen kovinkaan erikoisen tunnuksen. Suosituin yhdistelmä on etunimisukunimi. Poikkeuksiakin toki löytyy, mm. Matthew Perry käyttää tunnusta langfordperry ja veteraanitäthi Robin Williams naamioituu roadrider57 yhdistelmän taakse.

Tässä Extran lista elokuvamaailman tähtien osalta. Koko listan kimppuun pääset täällä.

Mischa Barton: MischaBarton
Kristen Bell: IMKristenBell
Russell Brand: rustyrockets
Christopher “Ludacris” Bridges: ludajuice
Nick Cannon: NickCannon
Mariah Carey: mariahcarey
Dane Cook: danecook
Rob Corddry: robcorddry
Miley Cyrus / Hannah Montana: mileycyrus
Ellen DeGeneres: TheEllenShow
Eliza Dushku: ElizaPatricia
Jane Fonda: Janefonda
Tom Felton: TomFelton
Al Gore: alcore
Paris Hilton: parishilton
Bonnie Hunt: BonnieHuntShow
Jamie Kennedy: jamiekennedy
Ashton Kutcher: aplusk
Alyssa Milano: alyssa_milano
Demi Moore: mrskutcher
Mandy Moore: TheMandyMoore
Lindsay Lohan: sevinnyne6126
Matthew Perry: langfordperry
Jeremy Piven: jeremypiven
Denise Richards: DENISE_RICHARDS
Lisa Rinna: LisaRinna
Maria Shriver: mariashriver
Arnold Schwarzenegger: schwarzenegger
William Shatner: WilliamShatner
Jessica Simpson: JessicaSimpson
Kevin Smith: ThatKevinSmith
Britney Spears: britneyspears
Channing Tatum: channingtatum
Elizabeth Taylor: DAMEELIZABETH
Ashley Tisdale: ashleytisdale
Emma Watson: mwtsnx
Robin Williams: roadrider57
Xzibit: mrxtothaz

Lähde: Extra
Kuva: FS Film (Wallander: Palomuuri, 2009)

Hytti nro 6

Kuosmasen lämmin ja vilpitön ihmisyysusko kolahtaa kroppaan ja sydämeen petollisen vaatimattomassa Cannes-junassa.

The Last Duel

Kuka uskoisi raiskattua naista keskiajan armottomassa oikeuskulttuurissa?

007 No Time to Die

Daniel Craig päättää salaisen agentin kiertopestinsä spektakulaariseen, tunteikkaaseen ja tyylikkään perinnetietoiseen pamaukseen.

ENSI-ILTA – LUETUIMMAT

DVD & BLU-RAY – LUETUIMMAT

KOMMENTOI


Filmgoer

Filmgoer on elokuvaan ja televisioon keskittynyt riippumaton verkkojulkaisu. Arvioimme ensi-iltoja ja muita ajankohtaisia elokuvia sekä käymme festivaaleillla Sodankylästä Helsinkiin.

PÄÄTOIMITTAJA
Aleksi Salonen

TOIMITUS
Kreeta Korhola, Samu Oksanen, Jussi Toivola, Markku Ylipalo
Filmgoer.fi 1999–2021
ISSN 1798-7202